Kontakt

Institut pro digitální ekonomiku, o.p.s.
Pařížská 16
110 00 Praha 1

Kontaktujte předsedkyni
správní rady

Jana Adamcová
adamcova@digitalniekonomika.cz

Kontaktujte ředitele

Jan Klesla
klesla@digitalniekonomika.cz

Kdo stojí za IDE

Mgr. Jana Adamcová

Zakladatelka a předsedkyně správní rady. Má 15-ti letou zkušenost ze státní správy i soukromého sektoru. V letech 2014 - 2015 byla poradkyní místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace pro spolupráci s průmyslem. Specializuje se na nově vznikající průmysly: digitální ekonomiku a kulturní a kreativní průmysly.

Mgr. Naďa Machková Prajzová, Ph.D..

Členka správní rady. Vystudovala historii a německou filologii, má doktorát z moderních hospodářských dějin. Získala zkušenosti na zahraničních stážích v Německu a Belgii. V letech 2011 -2017 byla ředitelkou Muzea východních Čech v Hradci Králové.V oblasti kulturních a kreativních průmyslů se věnuje se zejména otázkám paměťových institucí a jejich přesahům.

Prof. Pierluigi Sacco

Člen správní rady. Je profesorem ekonomie Mezinárodní univerzity pro lingvistiku a média v Miláně a hostujícím profesorem na Harvard University ve Spojených státech. Přispívá do mezinárodních periodik např. do International Journal of Cultural and Creative Industries, Il Sole 24 Ore, Artribune a Flash Art a publikuje články v publikacích na téma kulturní ekonomiky, kulturní politiky, teorie her a ekonomické teorie.

Jan Klesla

Ředitel institutu. Dlouhodobě se věnuje digitálním technologiím, především z pohledu byznysu a regulace. Má zkušenosti ze soukromého i veřejného sektoru a spolupráce z českými i zahraničními think-tanky. Věnuje se především tématu digitální transformace ekonomiky a dopadům umělé inteligence.